گردش نخبگان و حمایت از نسل جدید، منش اصلاح‌طلبی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 30 فروردین 1396 ساعت 08:35

سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار در ارتباط با لزوم گردش نخبگان و حمایت از نسل جدید، طی بیانیه‌ای خاطرنشان كرد «گردش نخبگان، نواندیشی و پویایی و جوان‌گرایی از مؤلفه‌های اصلی گفتمان اصلاح‌طلبی است».

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار ضمن تبریک سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت، در آستانه پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و پس از استقبال گرم جوانان و چهره‌های فعال سیاسی، ذکر دو نکته را ضروری می‌داند:

۱. مجموعه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بعنوان یک نهاد قانونی برآیند تعداد کثیری از احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب است که با مشی و منش اصلاح‌طلبی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی با فعالیت‌های خوب خود، و با وجود همه محدودیت‌ها دستاوردهای قابل اعتنایی داشته است، لذا هرگونه خدشه در آن که توسط برخی گروه‌ها پیگیری می شود، بی‌پایه و اساس است و مجموعه گروه‌های اصلاح‌طلب باید ضمن حفظ وحدت در عین کثرت و با هوشیاری تمام از این وحدت و یکپارچگی که رمز پیروزی مجموعه اصلاح‌طلبان است، در این زمان کوتاه باقیمانده تا انتخابات پاسداری کنند.

۲. گردش نخبگان، نواندیشی و پویایی و جوان‌گرایی از مولفه‌های اصلی گفتمان اصلاح‌طلبی به شمار می‌رود و نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ سلامت نظام سیاسی و مدیریتی و تحقق آرمان‌ها و اهداف اصلاح‌طلبی دارد، لذا باید شرایط را برای ورود چهره‌های جدید، جوان و البته متخصص و توانمند، فارغ از ترجیهات جنسیتی به عرصه های تصمیم‌گیری و اجرایی کشور مهیا کرد. بدون تردید پس از گذشت قریب به چهار دهه از انقلاب اسلامی و با وجود پتانسیل عظیم نسل جوان و تحصیل‌کرده، ضرورت حضور جوانان و نیروهای متخصص در حوزه‌های مختلف خصوصا مدیریت شهری، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

در همین راستا برخی احزاب و شخصیت‌های برجسته سیاسی حامی گردش نخبگان و حضور جوانان و نیروهای فعال جدید در عرصه‌های مختلف بوده‌اند. بی‌شک مجموعه حزب اسلامی کار، خصوصا دبیرکل محترم این حزب را می‌توان پرچمدار این حرکت تلقی کرد، چراکه در اکثر گفت‌وگوها و مصاحبه‌های خود بر این موضوع تاکید نموده‌اند.

سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار ضمن تشکر و قدردانی از اتخاذ چنین رویکرد راهبردی و اصلاحی، از دیگر اعضای شورای عالی سیاستگذاری و شخصیت‌های سیاسی موثر در این مجموعه درخواست می‌نماید که همچون دهه اول انقلاب بار دیگر به نسل جوان و تحصیل‌کرده امروز که هم باتجربه‌تر و هم توانمندتر از آن ایام است، اعتماد و اطمینان نموده و مسیر حضور آنها را در موقعیت‌های مختلف هموار سازند.

e-max.it: your social media marketing partner
 

سامانه مدیریت برنامه کاندیدا
تبلیغات
طراحی سایت برای کاندیدا
تبلیغات