آقای رئیسی چرا از منابع آستان قدس به جوانان وام ازدواج نمی‎دهند؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1396 ساعت 18:34

دیروز حضرت حجت الاسلام والمسلمین ابراهيم رئیسی در سخنان خود در همدان به موضوع وام ازدواج جوانان توجه و اشاره کردند. ایشان فرمودند 500 هزار زوج جوان منتظر دریافت وام ازدواج 10 میلیون تومان هستند و به دولت ایراد گرفتند که چرا این زوج‌های جوان در نوبت منتظرند و تا کنون وام خود را دریافت نکرده‎اند.

با یک محاسبه ساده متوجه شدم اگر برای هر زوج جوان مبلغ 20 میلیون تومان، وام ازدواج پرداخت شود، باید جمعا حدود 10 هزار میلیارد تومان برابر با 3 میلیارد دلار اعتبار، تامین و در اختیار ایشان قرار بگیرد.

ظاهرا دولت در شرایط فعلی نمی تواند این مقدار پول را پرداخت کند و اگر قرار  به قرض باشد، باید از بانک مرکزی و یا صندوق توسعه ملی قرض کند که برای این کار نیاز به مجوز مجلس دارد.

جناب آقای رئیسي در حال حاضر تولیت محترم آستان قدرس رضوی را برعهده دارند؛ این آستان مقدس دارای ثروت هنگفت بسیاری است که استفاده از آن نیز نیاز به مجوز مجلس ندارد. خوب است برای تحقق این موضوع و رفع دغدغه انتخاباتی قدم به میدان بگذارند و به همین مقدار و با شرایط سهل و آسان که خودشان تعیین می‌کنند به این تعداد زوج جوان وام بدهند و در این امر خدا پسندانه مشارکت کنند.

چقدر خوب است که یک بار هم که شده نامزدهای انتخاباتی از جمله آقای رئیسی که از قضا توان این کار را هم دارد، یک شعار بسیار مهم انتخاباتی را با همت خود نقدا و نه به صورت نسیه، قبل از 29 اردیبهشت محقق کنند.

e-max.it: your social media marketing partner
 

سامانه مدیریت برنامه کاندیدا
تبلیغات
طراحی سایت برای کاندیدا
تبلیغات