مردم انتخاب منطقی را جایگزین انتخاب احساسی کنند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 16 اردیبهشت 1396 ساعت 11:40

رئیس ستاد انتخابات قالیباف در خراسان‌جنوبی با تأکید بر این‌که باید مردم را از انتخاب‌های احساسی به سمت انتخابات منطقی سوق دهیم، گفت: این مهم با اطلاع‌رسانی و ارائه برنامه‌های کاندیداها محقق می‌شود.

«سعید امینی‌نسب» در خصوص آسیب‌های فضای انتخابات گفت: یکی از آسیب‌های عرصه انتخابات بحث بی‌اخلاقی یا بداخلاقی است که میان کاندیداها و طرفدارانشان وجود دارد.

وی ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های فضای انتخابات باید فرهنگ‌سازی کنیم که طرفداران کاندیداها کاندیداهای خود را معرفی کنند و از نقد غیرمنصفانه و سیاه‌نمایی انتخاباتی پرهیز کنند.

امینی‌نسب افزود: مطالعه برنامه عملیاتی دقیق نسبت به کاندیداها و انتشار اطلاعات صحیح توسط رسانه‌ها لازمه انتخاب صحیح است.

وی با اشاره به وجود تهمت‌ها و دروغ‌پردازی‌های انتخاباتی، تصریح کرد: دروغ‌پردازی و تهمت‌های انتخاباتی قابل اثبات و پیگیری نیست و برخی از این تهمت‌ها در فضای مجازی منتشر می‌شود که پیگیری و مقابله با این موارد نیاز به فرصت گذاشتن از سوی کاندیداها دارد.

رئیس ستاد انتخابات قالیباف در خراسان‌جنوبی ادامه داد: این‌گونه دروغ‌پردازی‌ها و تهمت‌ها بیشتر از سوی طرفداران کاندیداها انجام می‌شود و قابل پیگیری نیست، از این‌رو برای جلوگیری از این مورد باید سواد رسانه‌ای بین عامه مردم افزایش یابد.

امینی‌نسب افزود: بعضی اوقات دروغ‌ها باعث ناامیدی مردم و در نتیجه کاهش حضور مردم پای صندوق‌های رأی می‌شود.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از رواج دروغ و تهمت در فضای انتخابات باید کاندیداها اخلاق را رعایت کنند و نقدهای منصفانه با ارائه مدرک و مستندات ارائه کنند.

رئیس ستاد انتخابات قالیباف در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: هواداران هر کاندیدی باید تبلیغات و فعالیت‌های خود را در چارچوب قانون انجام دهند.

امینی‌نسب با تأکید بر این‌که مردم باید در فضایی قرار گیرند که اطلاعات صحیح را کسب کنند، تصریح کرد: اگر فضایی برای مردم ایجاد کنیم که درگیر مسائل تخریب و تهمت و دروغ نباشد حضوری باشکوه در انتخابات خواهند داشت و انتخاب عقلانی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای کاهش تهمت‌ها باید سیستم‌های نظارتی دقتشان را افزایش دهند و برخوردی در شأن افراد داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات قالیباف در خراسان‌جنوبی در خصوص نقش رسانه‌ها در انتخابات، تصریح کرد: رسانه‌ها باید بی‌طرف باشند و در حوزه انتخابات با جامعیت از همه کاندیداها حمایت کنند.

امینی‌نسب ادامه داد: رسانه‌ها باید فضا را برای تبلیغ همه کاندیداها فراهم و سعی کنند فضا احساسی نباشد و به سمت فضایی بروند که مردم با دقت و عقلانی انتخاب کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص برنامه‌های قالیباف، تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه قالیباف این است که با کار جهادی کشور را از وضعیت موجود نجات دهیم و به سمت پیشرفت برویم.

رئیس ستاد انتخابات قالیباف در خراسان‌جنوبی یادآور شد: باید در راستای کاهش دغدغه‌های گروه‌های آسیب‌پذیر نیز تلاش شود و اگر بحث کارانه، افزایش یارانه‌ها برای دهک‌های پایین جامعه، اشتغال برای جوانان در وضعیت موجود انجام شود بسیاری از دغدغه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کاهش پیدا می‌کند.

e-max.it: your social media marketing partner
 

سامانه مدیریت برنامه کاندیدا
تبلیغات
طراحی سایت برای کاندیدا
تبلیغات