کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
چمران: با نزدیک شدن به انتخابات، میزان مشارکت بالا می‌رود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 26 اردیبهشت 1400 ساعت 18:01

تهران- ایرنا- نایب رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: هر چه به زمان انتخابات ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم میزان مشارکت بالاتر خواهد رفت و با آمدن رییسی شاهد مشارکت حداکثری خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مهدی چمران روز یکشنبه در نشست خبری در محل باشگاه خبرنگاران، انتخابات ۲۸ خرداد ریاست‌جمهوری را از اهمیت بیشتری نسبت به سایر انتخابات توصیف کرد و گفت: در شهرهای کوچک و برخی مناطق انتخابات شوراهای شهر و روستا پرشور برگزار می‌شود و ما الان درگیر این موضوع هستیم. زمان تبلیغات شورای شهر یک هفته است و ریاست جمهوری ٢٠ روز است امیدوارم این نقیصه برطرف شود.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: انشقاقی میان شورای وحدت و ائتلاف وجود داشت که امیدواریم در انتخابات شورای شهر به رویکرد واحدی برسیم هر چند فکر می‌کنم در انتخابات ریاست‌جمهوری رویکر واحدی را شاهد باشیم.

چمران درباره شعارهای انتخاباتی برای مبارزه با فساد و ابراز امیدواری از اینکه این شعارها عملی شود، خاطرنشان کرد: در مبارزه با فساد تلاش کردیم تا بیشتر به سمت شهر الکترونیک برویم و موفق شدیم و این روند ادامه دارد تا ریشه فساد را بتوانیم خشک کنیم.

وی درباره لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در انتخابات شورای شهر و روستا،  گفت: ما هنوز به لیستی نرسیدیم. مجمعی را تشکیل دادیم و ٦٢ هزار نفر نام‌نویسی کردند و ما این داوطلبان را به مجمع می‌دهیم تا رای‌گیری شود و هنوز به لیست سه برابری نرسیدیم و هنوز معلوم نیست این افراد در مجمع بیایند یا خیر.

نایب رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اینکه ابراهیم رییسی دیروز اعلام کرد که داوطلب نامزد مستقل است و با هیچ یک از جریان‌ها نیست، گفت: درست نیست تا یک نفر به صورت مستقل در انتخابات حضور یابد و باید آن نامزد با تیم کار کند. برنامه‌هایی را تنظیم کردیم تا به حمایت و اجماع لازم برسیم و با شورای وحدت هم بر سر رییسی به اجماع می رسیم.

وی درباره حمایت از دیگر نامزدهای اصولگرا عنوان کرد: با توجه به اجماع ما بر سر رییسی نمی‌توانیم از نامزدهای اصولگرای دیگر حمایت کنیم. به یقین در جبهه ای که رییسی حضور یافت، افراد دیگری هستند و می‌توانند رای بیاورند حتی برخی از نامزدها گفتند می‌خواهند تا آخر بمانند و به نفع فردی کنار نروند. خوب بمانند اما اجماع میان مردم و ما برای رییسی شکل می گیرد.

چمران با اشاره به اینکه داوطلبان ریاست جمهوری را شورای ائتلاف و وحدت معرفی نکردند و خودشان ثبت نام کردند، گفت:  شورای وحدت و ائتلاف چند بار اعلام کردند که نامزد اصلی ما رییسی است و باید تلاش کنیم تا به اجماع برسیم.

نایب رییس شورای ائتلاف درباره داشتن نامزد پوششی در کنار رییسی افزود: پوششی بودن و نبودن نامزدها درست نیست و پوششی بودن را مطرح نمی‌کنیم. دیگر داوطلبان اصولگرا هم با برنامه ثبت نام کردند و بدون برنامه وارد نشدند. وقتی نامزدی با تیمی به توافق رسید، همکاری شروع می شود.

وی درباره نقش داشتن شورای ائتلاف در چینش کابینه رییس جمهوری آینده گفت: در صورت کمک خواستن از ما برای چینش کابینه همکاری می کنیم. در شورای ائتلاف ٤٠ کانون تخصصی داریم و مطالعات عمیقی را انجام داده ایم. ما این برنامه ها را به رییس جمهوری ارائه می‌دهیم اما خود رییس جمهوری باید کابینه را بچیند.

چمران درباره سهم خواهی از دولت آینده اظهار داشت: کار درست و صحیحی نیست که احزاب از رییس جمهوری سهم خواهی کنند.

وی درباره مشارکت حداکثری مردم در انتخابات عنوان کرد: همه می گویند در نظرسنجی‌ها مشارکت مردم بالا نیست. به نظرم نزدیک به ٤٠ درصد از مردم مشارکت خواهند داشت و می‌دانید شرایط اقتصادی کشور از میزان مشارکت می کاهد و رسانه‌ها باید روی این موضوع کار کنند. دولت کارآمدی که بخواهد به این مسایل پایان بخشد باز هم با رای مردم باید بالا بیاید. هر چه به زمان انتخابات نزدیک تر شویم میزان مشارکت بالاتر می رود و با آمدن رییسی شاهد یک مشارکت حداکثری خواهیم بود.

وی درباره ارائه لیست نهایی شورای ائتلاف به جهت حضور در انتخابات شورای شهر و روستا، گفت: در ارتباط با شورای شهر هم باید به یک لیست برسیم و هنوز به لیستی نرسیدیم تا به سرلیست برسیم. همچنین شهردار ما هنوز مشخص شده است زیرا شورایی مشخص نشده تا شهردار مشخص شود. علاوه بر آن ما به مجمع خود اسم نامزدها را ندادیم تا رای دهند و لیستی وجود ندارد و اسامی آن ۴۲ نفر مربوط به شورای وحدت بود و آنجا هم ۲۱ نفر را تکذیب کردند.

نایب رییس شورای ائتلاف با اشاره به اینکه فشاری به نماینده مجلس فشاری وارد نمی‌شود تا نامزد شود یا خیر، گفت: اما اینکه نماینده جامانده مجلس باید نامزد شود، چنین فلسفه ای وجود ندارد. همچنین جای فرزندان شهدا روی چشم‌ ماست اما باید تخصص و تعهد و رای آوری ان کار را داشته باشد تا انتخاب شوند. ما لیست جدا می دهیم و تلاش ما این است تا به لیست واحد برسیم.

چمران تاکید کرد که باید کسانی که وارد شورای ائتلاف می شوند راه و روش ما را بپذیرند و کسی که وارد شورا شود اما راه و رسم ما را نپذیرد قاعدتا در مجمع رای نمی آورد.

وی خاطرنشان کرد: ایده های ما این است تا در شورا و شهرداری متخصصان زیادی حضور داشته باشند تا شورا و شهردار کاراتر باشند و امیدواریم این تخصص گرایی را در کنار توانمندی به کار ببندند.

نایب رییس شورای ائتلاف گفت: ما خوشحالیم در سه دوره قبلی با همه مشکلات اما با تعامل و همکاری مسایل و مشکلات شهر را با تحرکی خوب برطرف کردیم و برخی ایراد می گیرند و می‌گویند کاری نمی‌کنیم و این حرف دیکته نانوشته است. عقب ماندگی زیادی در شهر داریم و باید الان این کمبودها برطرف شود.

e-max.it: your social media marketing partner