کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
حضور روستاییان لرستان در انتخابات باشکوه‌تر از گذشته مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 26 اردیبهشت 1400 ساعت 18:09

خرم‌آباد - ایرنا - اقشار مختلف مردم با حضور و مشارکت جدی در انتخابات زمینه ناامیدی دشمنان نظام اسلامی ایران را فراهم می کنند و روستاییان با حضور باشکوه خود بار دیگر پایبندی به انقلاب را ثابت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا برای افزایش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسانه‌ها باید در حدود ۴۰ روز مانده به برگزاری این رویداد مهم، مردم را برای حضوری پرشور ترغیب و نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام کنند.

جمهوری اسلامی ایران بر پایه رای مردم بنا شده است و همه می دانیم حضور وسیع مردم در پای صندق های رای برای موجودیت نظام جمهوری اسلامی جنبه حیاتی دارد و مشارکت بالا در این انتخابات بسیار حایز اهمیت است.

بر اساس اصل ششم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود که انتخابات رویه ای نظام‌مند برای مشارکت مردم در اداره کشور است و از طرفی یکی از مهمترین شاخص­‌ها در توسعه سکونت‌گاه­‌های روستایی، تمایل گسترده به مشارکت مستمر روستائیان در فعالیت­‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می باشد.

انتخابات تجلی گاه و عرصه تعیین سرنوشت هر جامعه و هر شهروند برای تصمیم گیری و تصمیم سازی به منظور بهبود شرایط و حرکت به سمت تغییرات برجسته، محسوس و قابل لمس است.

مردم در برابر نظام اسلامی مسوول هستند

خدارحم بیرانوند اهل روستای طالقان شهرستان خرم‌آباد به خبرنگار ایرنا گفت: همه افراد از هر جناح و جریانی باید با وحدت رویه برای انسجام و تثبیت اقتدار نظام در راستای بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، یک کار واحد انجام بدهند و آن هم اجرا و برگزاری انتخاباتی پرشور، سلامت، با امنیت، نظم و به دور از جریانات سیاسی است.

وی با بیان اینکه مردم برای حفظ نظام وظایفی دارند افزود: دشمنان با برخی جریان سازی ها همیشه به دنبال اهداف پوچ خود بودند همانگونه که طی سالهای اخیر نیز فراز و فرودها و تنش های اجتماعی زیادی از سوی استکبار شاهد بودیم.

توجه به معیشت روستاییان افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات را به دنبال دارد

رضا حسنوند اهل روستای پاپی خالدار شهرستان خرم‌آباد گفت: در بسیاری از مناطق لرستان ملاک­ های مشارکت افراد بر اساس معیارهای سایر جوامع نیست، بلکه اصل مشارکت سیاسی افراد بر پایه­‌های طایفه­‌ای و توقعات ایلی استوار است.

وی افزود: مردم با هرگونه ایده با حضور حماسی خود در این عرصه بار دیگر عشق خود را به نظام و انقلاب اسلامی نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: شوراهای روستا باید تمام قد در خدمت روستاییان باشند اما در برخی اوقات مردم فراموش می‌شوند و باید برای ابتدایی ترین اقدامات، رفت و آمد بسیار داشته باشیم.

وی بیان کرد: اعضای شوراها بدانند که با رای مردم روستا به یک جایگاهی رسیده اند و توجه به معیشت روستاییان می تواند بار دیگر اقشار مختلف را به پای صندوق های رای بکشاند.

برنامه محور بودن کاندیدا باید در دستور کار قرار گیرد

عزت بیرانوند اهل روستای بیرانشهر شهرستان خرم‌آباد گفت: مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و باید این مشکلات برطرف شود، چراکه اگر مردم دغدغه اقتصادی نداشته باشند می توانند به راحتی در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: مسوولان باید برنامه مناسبی برای رای روستاییان داشته باشند و همچنین توجه به آینده‌نگری و برنامه محور بودن مدیران و کاندیدا در دستور کار مردم قرار گیرد.

وی افزود: حضور تمامی قشرها و سلایق مختلف در انتخابات می‌تواند بر افزایش حداکثری حضور مردم تاثیر گذار باشد همچنین انتخابات شوراها بسیار مهم می باشد چراکه اعضای آن در صف اول برخورد با مشکلات مردم هستند.

مشارکت حداکثری در انتخابات حق مردم و نظام اسلامی است

رضا قدرتی اهل روستای قلعه رحیم از توابع بیرانشهر خرم‌آباد گفت: مردم باید در انتخاب فرد اصلح حساسیت لازم را داشته باشند همچنین قهر کردن با انتخابات اقدام مناسبی نیست بلکه باید نگرش مثبتی نسبت به این رویداد مهم سیاسی داشته باشیم.

وی افزود: مشارکت حداکثری در انتخابات حق مردم و نظام اسلامی است که هیچ بیگانه ای نمی‌تواند این حق را از کسی بگیرد و ما هم با حضور پرشور ضامن انقلاب می‌شویم.

وی اضافه کرد: سه تن از اعضای خانواده ام در راه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و برای اثبات حقانیت خون شهدا باید با حضور در پای صندوق های رای بار دیگر پایبندی به نظام و انقلاب را ثابت کنیم.

وی گفت: شرکت در انتخابات یک حق است و مردم باید در راستای سهیم بودن در ساختار سیاسی و اقتصادی کشور از آن استفاده کنند.

ایجاد بستری امن در روز انتخابات در مشارکت تاثیر دارد

حشمت الله رهسپار اهل روستای سرنمک شهرستان خرم‌آباد گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا ایجاد بستری همراه با آرامش روانی برای مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند در افزایش مشارکت تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: در روستاها به نسبت شهر جمعیت کمتری وجود دارد و برای رای دادن مشکلی نخواهیم داشت چراکه کمتر در صف انتظار می‌مانیم اما شرایط کرونایی موجب می‌شود مردم با احتیاط بیشتری در کنار هم قرار بگیرند و دولت باید برنامه مناسبی برای کنترل این ویروس داشته باشد.

آگاهی‌بخشی موجب ترغیب روستاییان به حضور در انتخابات می‌شود

رییس ستاد انتخابات لرستان نیز گفت: برای ترغیب روستانشینان به حضور در عرصه انتخابات شورای اسلامی، باید اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی درستی به این افراد صورت گیرد.

محمود ثمینی اظهار کرد: با توجه به سوابق درخشان روستاییان و رشادت و ایثارگری آنان در جبهه های جنگ، وجود شورای اسلامی در تمام روستاهای استان برای حل مشکلات مردم امری بدیهی است در غیر این صورت اهالی روستا باید به شورای بخش مراجعه نمایند.

وی افزود: فرمانداران و بخشداران تا برگزاری انتخابات، حوزه های انتخابیه را بدون هماهنگی ترک نکنند و با رصد سامانه انتخابات، نظارت درستی بر اوضاع داشته باشند.

ثمینی گفت: طبق قانون، تمامی دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و شهرداری‌ها که به نوعی از بودجه عمومی دولت استفاده می کنند مکلف هستند از فرایند برگزاری انتخابات پشتیبانی کنند که این مهم یک تکلیف قانونی است.

وی با تاکید بر ارائه آموزش های لازم به عوامل و دست اندرکاران اجرایی انتخابات گفت: با توجه به اهمیت برگزاری انتخابات سالم لازم است زمینه ارائه آموزش‌های کارگاهی و عملیاتی فراهم شود چراکه اساس کار موفق، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش است.

بیش از هشت هزار نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای یکهزار و ۵۶۹ روستای لرستان داوطلب شده اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner