کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
صلاحیت ۸۹ درصد از داوطلبان شوراهای شهری استان بوشهر تایید شدند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 18 اردیبهشت 1400 ساعت 11:40

بوشهر- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: صلاحیت ۸۹۸ داوطلب نامزدی در انتخابات ششمین دوره شوراهای شهری در این استان معادل ۸۹ درصد داوطلبان ثبت نامی، در هیات‌های نظارت شهرستان‌های ۱۰ گانه تائید شد.

به گزارش ایرنا، خسرو دهقانی روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از یکهزار و ۲۰ داوطلبی که صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها مورد تائید قرار گرفته بود، هفت داوطلب انصراف خود را اعلام و پرونده یکهزار و ۱۳ داوطلب در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: همچنین صلاحیت ۱۱۵ داوطلب معادل ۱۱ درصد نیز تائید نشده‌است.

دهقانی اضافه کرد: با احتساب رد صلاحیت ۲۲ داوطلب در هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها در مجموع صلاحیت ۱۳۷ داوطلب ( معادل ۱۳ درصد) در ۲ هیات اجرایی و نظارت شهرستان‌ها رد شد و این افراد مطابق قانون انتخابات حق شکایت به هیات نظارت استان دارند.

وی اضافه کرد: پس از پایان مرحله رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها در هیات‌های نظارت شهرستان‌های ۱۰ گانه استان، آن دسته از داوطلبانی که به رد صلاحیت خود در هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها اعتراض داشته‌اند؛ شکایت خود را به هیات عالی نظارت استان که متشکل از سه نماینده مجلس شورای اسلامی است ارایه می‌کنند و نتیجه بررسی صلاحیت آنها روز ۲۴ اردیبهشت از سوی فرمانداری‌ها در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و افرادی که در این مرحله رد صلاحیت شوند نیز می‌توانند به هیات مرکزی نظارت اعتراض کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر در باره شیوه تبلیغات انتخابات گفت: تبلیغات در زمان قانونی مجاز است و بجز ممنوعیت هر گونه تجمع با توجه به شرایط کرونایی، دیگر شیوه‌های تبلیغ که در قانون انتخابات منعکس شده، مجاز و پابرجا است و علاوه بر آن نامزدها از بستر فضا مجازی برای تبلیغ استفاده خواهند کرد.  

وی اضافه کرد: نامزدهای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرها در استان بوشهر در ۴۰ شهر و برای احراز ۲۱۰ کرسی شامل ۳۶ شورا  با پنج کرسی، سه شورا با  هفت کرسی و مرکز استان با  ۹ کرسی رقابت می‌کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

e-max.it: your social media marketing partner