کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
اختصاصی ایرنا تعداد رد صلاحیت‌های شورای شهرهای قزوین به ۷۳ نفر کاهش یافت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400 ساعت 21:42

قزوین – ایرنا - دبیر هیات نظارت شوراهای استان قزوین گفت: ۲۰۳ نفر از داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها در هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شهرستان‌ها احراز صلاحیت نشده بودند که در نهایت با اعتراض صورت گرفته و بررسی هیات نظارت استان تعداد آنها به ۷۳ نفر کاهش یافت.

جواد قدوسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بررسی صلاحیت داوطلبان از مراجع چهارگانه استعلام و به تبع آنها در مورد افراد تصمیم گیری می‌شود.

وی گفت: در بررسی صلاحیت شوراها به واسطه انتخاب هیات های اجرایی مسوولیت پذیر و معتمد دقت زیادی انجام شد و در نهایت ۱۳۱ نفر در هیات های اجرایی ۲۸ شهر استان و ۷۴ نفر در هیات های نظارت شهرستان ها احراز صلاحیت نشدند.

این مسوول اضافه کرد: مرجع هیات نظارت بر انتخابات استان برای بررسی صلاحیت ها مراجع چهارگانه در هیات های اجرایی بوده است و با اضافه شدن مرجع پنجم،لیست داوطلبان به این مرجع داده شد و آنها بعد از بررسی صورت گرفته، نتایج را به صورت متمرکز به هیات عالی نظارت استان اعلام کردند.

وی افزود: در مجموع ۲۰۳ نفر در شوراهای اسلامی شهرهای استان عدم احراز یا رد صلاحیت شدند که پرونده های آنها بعد از اعتراض صورت گرفته در هیات عالی نظارت بر انتخابات استان مجددا به صورت شکلی و ماهیتی مورد بررسی قرار گرفت.

قدوسی با اشاره به انصراف حدود ۲۰ نفر، گفت: در نهایت تعداد افرادی که در هیات نظارت استان با عدم احراز صلاحیت مواجه شدند ۷۳ نفر هستند که با توجه به پایان مهلت بررسی صلاحیت ها، امروز نتیجه را به ستاد انتخابات استان اعلام می کنیم و آنها نیز نتایج را به فرمانداری ها اعلام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مسموم و غیرقابل کنترل است و هرکسی هرچه می خواهد در آن مطرح می کند، افزود: حقیقتا در بررسی صلاحیت ها هیچ فردی با نگاه سیاسی رد یا تایید نشده و نگاه سیاسی افراد به بررسی پرونده آنها ارتباطی نداشته است.

این مسوول با اشاره به شوراهای اسلامی روستاهای استان قزوین، اضافه کرد: چهار هزار و ۶۳۳ داوطلب در روستاهای استان ثبت نام کرده اند که کار بررسی پرونده ها در مرحله هیات اجرایی به پایان رسیده و هم اکنون در مرحله رسیدگی هیات نظارت بخش ها قرار دارد و بعد از اعلام نتیجه، معترضان می توانند به هیات شهرستان مراجعه کنند.

وی گفت: معترضان به نتیجه بررسی صلاحیت ها در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر حق اعتراض به هیات مرکزی را در تهران دارند و در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر در هیات عالی استان تصمیم گیری می شود.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان قزوین ۹۵۲ داوطلب در سطح ۲۸ شهر استان به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ نفر داوطلب ثبت نام کردند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner