کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
هیات نظارت مازندران صلاحیت ۲۱ داوطلب شورای شهرهای آمل را تایید کرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 ساعت 22:37

ساری - ایرنا - فرماندار آمل گفت که هیات استانی نظارت بر انتخابات ، صلاحیت ۲۱ تن از نامزدهای شورای شهرهای این شهرستان را که به این هیات شکایت برده بودند ، تایید کرده است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی فرمانداری آمل ، علیرضا شریعت با اعلام این که در مجموع صلاحیت ۷۵ داوطلب در هیات های اجرایی و نظارت رد شده بود ، افزود که  ۱۴ تن از تایید صلاحیت شدگان داوطلب شورای شهر آمل ، ۲ نفر شهر بابکان ، یک نفر شهر دابودشت ، یک نفر شهر گزنگ ، ۲ نفر شهر رینه و یک نفر هم شهر امامزاده عبدالله

در مجموع ٢٠٦ نفر برای به عنوان نامزد شورای اسلامی ۶ نقطه شهری شهرستان آمل ثبت نام کرده بودند که از این تعداد صلاحیت ۱۱۷ نفر در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان تایید و ۷۵ نفر رد شده و ۱۴ نفر هم پس از ثبت نام ، از ادامه مسیر انصراف داده بودند.

فرماندار آمل گفت که داوطلبان معترض در این مرحله می توانند از فردا شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت چهار روز تا بیست و هشتم اردیبهشت شکایتشان را به هیات مرکزی نظارت ارائه دهند.

طبق تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون شوراها ، داوطلبان رد صلاحیت ‌شده در حوزه‌ های انتخابیه شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر می ‌توانند ظرف مدت چهار روز از زمان ابلاغ عدم‌ صلاحیت آنها وفق نظر هیات نظارت استان توسط فرمانداری ها اعتراض خود را به هیات مرکزی نظارت تحویل نمایند و هیات مرکزی نظارت ظرف مدت ۱۰ روز پس از دریافت اعتراض، نظر قطعی و لازم‌ الاجرای خود را به ستاد انتخابات استان مربوطه اعلام خواهد کرد.

همچنین طبق تبصره ۴ همین ماده ، در صورت اعتراض داوطلبان به تصمیمات و آراء هات های نظارت استان، مراتب در هیات مرکزی با حضور رئیس هیات نظارت استان رسیدگی و ظرف مدت پنج روز از اعلام رد صلاحیت اعلام نظر می گردد. این رای قطعی و لازم الاجراء است.

شورای اسلامی شهر آمل دارای ۹ کرسی و بقیه شهرهای این شهرستان هم دارای پنج کرسی است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره های عشایری روز ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میان‌دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner