کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
صلاحیت ۱۲۲ نفر از داوطلبان شورای شهر بجنورد تایید شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 26 اردیبهشت 1400 ساعت 18:07

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بجنورد گفت: صلاحیت ۱۲۲ نفر از داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی این شهر ۲۳۰ هزار نفری در هیات‌های نظارت مورد تایید قرار گرفت.

علی اکبر اعتمادی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این میان صلاحیت ۱۸ نفر از داوطلبان شورای شهر بجنورد در مرحله اول بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان مورد تایید قرار نگرفت که پس از درخواست بررسی مجدد صلاحیتشان از سوی هیات نظارت استانی نیز  تایید نشد.

وی افزود: سه نفر از افرادی که صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفت از اعضای فعلی شورای شهر بجنورد بودند.

وی تعداد داوطلبان ثبت نامی شورای اسلامی شهر بجنورد را ۱۴۶ نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد:  ۶ نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی این شهر نیز از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف دادند.

اعتمادی فر با بیان اینکه برای شورای شهرهای چناران شهر و حصارگرمخان نیز  ۳۴ داوطلب ثبت نام کرده بودند، افزود: از این تعداد یک نفر از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف داد و صلاحیت سه نفر نیز در هیات های اجرایی و نظارت انتخابات استان تایید نشد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner