کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
رییس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران: نگاه سیاسی در احراز صلاحیت‌ها وجود ندارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 27 اردیبهشت 1400 ساعت 20:29

تهران - ایرنا - رییس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفت: نگاه سیاسی در احراز صلاحیت‌ داوطلبان شوراهای اسلامی شهرو روستا وجود ندارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، احمد نادری درباره اظهار نظر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای کشور مبنی بر رشوه برای تأیید صلاحیت به سه نفر از افراد در جمع خبرنگاران افزود: این موضوع در رسانه‌ها بازتاب بدی داشته است و به خوبی منعکس نشده است این کار مرتبط با سه نفر از «کارمندان مجلس» که در هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات بودند مربوط است و این شائبه یعنی گرفتن رشوه از سوی آنها مربوط به دوره قبلی انتخابات شوراهای کشور است.

نادری درباره اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخابات شورای شهر گفت: این اسامی به صورت قطعی ۱۶ خرداد و از طریق مراجع رسمی اعلام می‌شود ضمن اینکه پیش‌بینی ما برای استقرار ۶ هزار صندوق رأی در استان تهران است البته این آمار هنوز قطعی نشده است.

وی ادامه داد: با صندوق‌های سیار مخالف هستیم ولی می‌کوشیم صندوق‌های ثابت انتخابات شوراها را افزایش دهیم.

نادری افزود: مردم که تخلفاتی را از نامزدهای انتخابات شوراها مشاهده می‌کنند می‌توانند به هیأت‌های نظارت شهرستانی مراجعه کرده و گزارش خود را ثبت کنند البته ما در هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران بر این روند نظارت داریم.

رییس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران تصریح کرد: در روزهای اخیر شائبه‌ای مبنی بر رد صلاحیت یکی از افرادی که غیر دین رسمی کشور را داشت به وجود آمد که قویاً رد صلاحیت این فرد را به دلایل مذهبی، ‌سیاسی و عدم التزام به اسلام را رد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه البته این رد صلاحیت به دلیل مسائل غیرسیاسی بوده است، گفت: اگر آن فرد به ما مراجعه کند مستندات را به خود وی نشان خواهیم داد. این در حالی است که ما حتی تأیید صلاحیت برخی نامزدهای زرتشتی و مسیحی در هیأت نظارت بر انتخابات شوراها را داشتیم.

نادری گفت: در بررسی‌های صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات شوراهای کشور هرگونه اختلاف سلایق را کنار گذاشتیم و در بین رد صلاحیت‌ها از همه جناح‌ها وجود دارد و حتی چند نفر از مدیران اسبق شهرداری تهران را هم رد صلاحیت کردیم، اگر بنای کار سیاسی داشتیم نباید این معاونان قالیباف در شهرداری تهران را رد صلاحیت می‌کردیم لذا به هیچ وجه نگاه سیاسی در احراز صلاحیت‌ها وجود ندارد.

e-max.it: your social media marketing partner