دو مورد تذکر به فضاسازی علیه نامزدهای احتمالی حاصل رصد هیئت اجرایی کرج مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 20 فروردین 1396 ساعت 10:08

رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرج از رصد مداوم فضای مجازی در ایام منتهی به انتخابات خبر داد و گفت: رصدهای تیم هیئت اجرایی شهرستان تاکنون دو مورد تذکر ناشی از فضاسازی علیه نامزدهای احتمالی را به‌دنبال داشته است.

«حسن عوض‌وردی» اظهار کرد: پروسه بررسی احراز صلاحیت نامزدهای شوراهای شهر و روستا نهایتاً در دوم اردیبهشت‌ماه به این افراد اعلام خواهد شد.

عوض‌وردی افزود: پس از آن نامزدهایی که در هیئت اجرایی و یا هیئت نظارت شهرستان رد صلاحیت شده‌اند می‌توانند از سوم تا ششم اردیبهشت شکایت خود را به هیئت نظارت استان تحویل دهند.

وی ادامه داد: داوطلبین رد صلاحیت شده شوراهای روستاها نیز می‌توانند در این بازه شکایت خود را به هیئت نظارت شهرستان اعلام کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار کرج با بیان این‌که از هفتم تا 16 اردیبهشت موعد رسیدگی به شکایات نامزدهاست، تصریح کرد: هیئت نظارت نظر نهایی خود را در 17 اردیبهشت به فرمانداری اعلام و فرمانداری نیز از 18 تا 20 اردیبهشت، اسامی نامزدها را اعلام خواهد کرد.

وی در خصوص زمان قانونی تبلیغات نامزدهای تأیید شده نیز خاطرنشان کرد: نامزدهای تایید شده می‌توانند در چارچوب قانون از 21 تا 27 اردیبهشت به تبلیغات بپردازند.

این مسئول با تأکید بر ممنوعیت هر گونه تبلیغات در روز 28 اردیبهشت یادآور شد: از صبح روز 29 اردیبهشت نیز اخذ آرا آغاز خواهد شد که این مرحله در شهرهای با هفت و 9 نفر کرسی شورای شهر در شهرستان به‌صورت الکترونیکی خواهد بود.

عوض‌وردی در ادامه و در پاسخ این‌که برخی نامزدهای احتمالی از حالا تبلیغات خود را آغاز کرده‌اند پس چرا با تبلیغات زودهنگام این افراد طرفداران آنان به خصوص در فضای مجازی برخورد نمی‌شود، یادآور شد: تا زمانی که صلاحیت یک داوطلب احراز نشود نمی‌توان وی را به‌عنوان نامزد تلقی کرد بنابراین نمی‌توان برخوردی در این زمینه داشت.

e-max.it: your social media marketing partner