تایید صلاحیت 99 درصد کاندیداهای انتخابات شوراها در خراسان رضوی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 24 فروردین 1396 ساعت 09:58

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: صلاحیت 99 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی در هیات های اجرایی استان خراسان رضوی تایید شد.

دکتر سیدجواد حسینی اظهار کرد: اطلس امنیتی انتخابات در این استان بر مبنای ملاحظات کشوری، استانی و نیز شرایط هر شهر و منطقه تدوین شد.این اطلس مبنایی برای حفظ کامل امنیت و مراقبت از آن است.

وی ادامه داد: تمام تلاش در راستای سالم سازی فضا و تامین امنیت انتخابات انجام می شود و در این میان همه مسئولیت حفاظت از شعب اخذ رای بر عهده نیروی انتظامی است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در این چارچوب ستاد انتخابات با آسیب شناسی دوره های قبلی فهرستی از موارد امنیتی و مشکلات در این حوزه مشخص و تهیه شده و در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: نیروی انتظامی نیز مباحث و نکاتی را که برای ایمنی هر چه بیشتر و بهتر این عرصه در نظر دارد به ستاد انتخابات خراسان رضوی استان ارائه می دهد.

حسینی ادامه داد: بدین منظور هماهنگی لازم انجام شده تا از بروز مشکلات و تخلفات در این عرصه جلوگیری شود.

وی گفت: کمیته حقوق انتخابات نیز همه این مباحث و فعالیتها را رصد می کند و امید است با مجموعه این اقدامات به منظور احیا و حراست از حق مردم جلوی هرگونه تخلف گرفته شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی به فضای مجازی و نقش آن در این انتخابات نیز اشاره و بیان کرد: دولت یازدهم دانستن را حق مردم می داند و یکی از مبانی ارتقا آگاهیها و اطلاع رسانی فضای مجازی است.

وی افزود: عرصه فضای مجازی روز به روز به سمت سلامت و قانونمندی پیش رفته و مباحث غیراخلاقی در این فضا کمتر شده است. این عرصه فضایی سریع، فراگیر، دقیق، بدون واسطه و مناسب برای تبلیغات انتخاباتی البته در زمان قانونی است.

حسینی ادامه داد: همانگونه که در فضای واقعی باید تبلیغات بر مبنای قانون باشد در فضای مجازی هم باید این قانونمندی محور عمل قرار گیرد و از هرگونه تخریب، تهمت و افترا پرهیز شود. در این رابطه کمیته فضای مجازی برای رصد تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل شده است.

رئیس ستاد انتخابات خرسان رضوی سلامت، امنیت انتخابات و مشارکت حداکثری را اصول مهم، محوری و مبنای عمل مسئولان اجرایی و دست اندرکاران انتخابات ذکر وبیان کرد: برای سلامت انتخابات آموزشهای لازم به دست اندرکاران در بخشهای مختلف ارائه شده است.

حسنی افزود: پس از پایان فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی  در هیات های  اجرایی،  صلاحیت 99 درصد داوطلبین مورد تایید هیات های اجرایی شهر ستان های استان قرار گرفته است.

e-max.it: your social media marketing partner