اعلام نظر هیات نظارت بر انتخابات شوراها در دوم اردیبهشت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 28 فروردین 1396 ساعت 08:20

مدیرکل سیاسی انتخابات استان مازندران گفت: پس از اعلام رای هیات های نظارت در دوم اردیبهشت، به وسیله فرمانداری و بخشداری ها، مراتب تائید و یا رد صلاحیت به داوطلبان اعلام می شود.

جعفر قمی درباره آخرین وضعیت پنجمین انتخابات شورای شهر و روستای استان اظهار کرد: در مازندران 18 هزار و 292 نفر در انتخابات شوراها ثبت نام کردند که با انصراف 400 نفر 17 هزار و 892 نفر برای دستیابی به کرسی شورا در صورت تایید صلاحیت باهم به رقابت می پردازند. از این تعداد 2233 نفر در حوزه شهری و مابقی در حوزه روستایی ثبت نام کردند.

مدیرکل سیاسی انتخابات مازندران تصریح کرد: 1067 زن نیز در این دوره از انتخابات شرکت کردند.

قمی با اشاره به اینکه براساس جدول زمان بندی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۳ فروردین ماه صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی بررسی شد، خاطرنشان کرد: امروز صبح بررسی صلاحیت‌ها در شورای نظارت شهرستان‌ها انجام شده و هیئت های نظارت بخش و شهر درباره صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که در هیئت های اجرایی مورد بررسی قرار گرفتند، دوباره بررسی کرده و اول اردیبهشت رای قطعی را به هیئت های اجرایی اعلام می کنند.

وی افزود: پس از اعلام رای هئیت های نظارت در دوم اردیبهشت، به وسیله فرمانداری و بخشداری ها، مراتب تائید و یا رد صلاحیت به داوطلبان اعلام می شود. داوطلبانی که رد صلاحیت شدند، از سوم تا ششم اردیبهشت فرصت دارند تا شکایات خود را به هیئت های نظارت ارائه دهند.

قمی یادآور شد: هیئت‌های نظارت از هفتم تا شانزدهم اردیبهشت به مدت 10 روز به بررسی شکایات داوطلبان پرداخته و 17 اردیبهشت رای نهایی، به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام می‌شود.

مدیر کل سیاسی انتخابات مازندران تصریح کرد: 18 تا 20 اردیبهشت نیز اسامی نامزدها به صورت رسمی منتشر شده و کاندیداها می‌توانند از تاریخ 21 تا 27 اردیبهشت سال 96 نسبت به فعالیت های تبلیغاتی اقدام کنند.

e-max.it: your social media marketing partner