برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در 8 شهر مازندران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 30 فروردین 1396 ساعت 21:25

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در هشت شهر استان خبرداد.

علیرضا یونسی در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اینکه دولت در اطلاع رسانی مظلوم است و در مجمع نظام نیز در این بخش مظلوم بوده و مجاهدت‌هایی که صورت گرفته منعکس نشده است، اظهار کرد: در مازندران برگزاری انتخابات به بهترین وضعیت ممکن در حال انجام است و هیچ نقطه کوری برای برگزاری انتخابات در مازندران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تمام شبکه های برق و مخابرات برای برگزاری انتخابات آمادگی دارند، تصریح کرد: مازندران پس از تهران تواناترین استان کشور در زمینه زیرساختهای اینترنتی است.

یونسی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شورای اسلامی مازندران تعداد داوطلبان زن 22 درصد رشد داشته و تعداد افراد دارای مدرک فوق لیسانس 100 و دارنده دکتری 31 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: رغبت بانوان برای حضور در شورا افزایش یافته و تحصیل کرده ها نیز با اقبال بیشتری در این انتخابات حضور یافته اند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با تاکید بر اینکه هشت هزار نفر در انتخابات شورای اسلامی شهرهای مازندران عضو اصلی کرسی های شورا خواهند شد، عنوان کرد: از این تعداد، 316 نفر اعضای شوراها و 316 نفر شورای روستاها خواهند بود.

یونسی با اشاره به اینکه 22 روستای مازندران در انتخابات امسال برای داشتن شورا حد نصاب جمعیتی ندارند، افزود:  در دوره قبل 45 روستا شورا نداشتند که این میزان در سال جاری کاهش یافته است، از سویی 52 روستا نیز در این مدت به شهرها الحاق شده اند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه تعامل خوبی در هیات های نظارت شوراها با انتخابات ریاست جمهوری برقرار است، عنوان کرد: تمام امکانات برای برگزاری انتخابات مهیا شده است و انتخابات باید در سلامت امنیت و مشارکت و رقابت در عین رفاقت برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات بهار فعالیت سیاسی یا بهار دموکراسی است، تصریح کرد: عوامل دولت باید یک سری از اصول قانونی را رعایت کنیم تا خدشه ای به انتخابات وارد نشود یکی از مهم ترین اقدام ها جلوگیری از فعالیت کارکنان در ساعت اداری است که باید رعایت شود.

یونسی با تاکید بر اینکه در مازندران در هشت حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می شود، یادآور شد: باید برق این مناطق و شهرها قطع نشود و همکاری ادارات و نهادها در برگزاری انتخابات ضروری است.

e-max.it: your social media marketing partner