کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
رصد و نظارت دقیق تری بر موسسات داوری استان مرکزی صورت می‌گیرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 اردیبهشت 1400 ساعت 17:43

اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: نظارت‌ها بر موسسات داوری باید تشدید شود و مراجع نظارتی دادگستری استان بر عملکرد مؤسسات داوری اشراف و رصد دقیق و جامعی داشته باشند.


به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی ظهر شنبه در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی دادگستری کل استان مرکزی با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: کارگروه‌های پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی در تمامی حوزه‌های قضائی استان توسط رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها با هماهنگی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی، امور مربوط به انتخابات آینده را رصد کنند.

وی ادامه داد: این کارگروه با برگزاری جلسات منظم و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در هر حوزه، از جمله استفاده از نظرات و تجربیات ائمه جمعه مصوبات لازم‌الاجرایی داشته باشند تا از این طریق از وقوع تخلفات و جرایم انتخاباتی جلوگیری شود و یا به حداقل ممکن برسد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: اهتمام ویژه ای باید برای استفاده حداکثری از دادرسی الکترونیک و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در تمامی دادگستری‌ها و زندان‌های استان در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در دستور کار قرار گیرد تا مشکلات مربوطه برطرف شود و شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم و ارتقا جایگاه دادگستری استان در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به ساماندهی وضعیت مؤسسات داوری در استان گفت: به جهت افزایش کیفیت آرا صادره توسط این مؤسسات و جلوگیری از تضییع حق مردم، نظارت‌ها بر این مؤسسات باید تشدید شود و مراجع نظارتی دادگستری استان بر عملکرد مؤسسات داوری اشراف و رصد دقیق و جامعی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در پایان با اشاره به افزایش آمار جرم سرقت در فروردین‌ماه گذشته در استان تصریح کرد: علل افزایش این جرم باید در کارگروه‌های تخصصی متشکل از قضات، فرماندهان ناجا و نمایندگان اصناف بررسی و پس از احصاء آنان، راهکارهای جدید به منظور پیشگیری و مقابله با وقوع جرم سرقت اتخاذ و عملیاتی شود تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان باشیم.

e-max.it: your social media marketing partner