کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
هاشمی: جامعه منتظر شور و نشاط انتخاباتی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 ساعت 23:11

تهران- ایرنا - ربیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در فاصله کمتر از ۴۰ روز تا انتخابات شوراها و ریاست جمهوری قرار داریم، گفت: جامعه منتظر ۲ پیام مهم در رونق و نشاط انتخاباتی، که اولی تایید صلاحیت های حداکثری و دومی شنیدن شدن صداهای متکثر در فضای سیاسی کشور است.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز یکشنبه در دویست و نود و دومین جلسه شورا گفت: با توجه به رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته درباره رسیدگی به اعتراض ردصلاحیت شدگان در انتخابات شوراها، با مراجع مسئول، امیدواریم که فضای مشارکت بالا و حضور دیدگاه های متکثر و متنوع در انتخابات شوراها بخصوص شورای شهر تهران ایجاد شود و پشتوانه مردمی شورای پنجم که با رای بی سابقه و بالا انتخاب شد، بتواند در شورای ششم تداوم یابد.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص انتخابات ریاست جمهوری نیز صداوسیما و رسانه های رسمی فضا را برای گفتگو با جریان های متفاوت، حتی کسانی که هنوز قائل به رای دادن نیستند فراهم کنند تا نخبگانی که به مشارکت فعال معتقدند، بتوانند در این گفتگوها جامعه را در جهت شرکت فعال در انتخابات اقناع کنند و نسبت به پیامدهای عدم حضور در انتخابات مباحث کارشناسی و عمیقی انجام گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از حضور شهردار تهران در گفتگوهای مستقیم در فضای مجازی استقبال می کنیم، این گفتگوها هرچند دیر اتفاق افتاد ولی می بایست تداوم و افزایش یابد.

وی افزود: در آستانه انتخابات شوراها که عملکرد مدیریت شهری در این دوره می تواند با حضور رو در رو ، و گفتگوی بدون واسطه با کارشناسان، اصحاب رسانه، منتقدان و مدیران گذشته مورد بررسی قرار گیرد تا هم دستاوردهای آن به صورت غیرتبلیغاتی وکارشناسی تبیین شود وهم نقاط ضعف برای بهبود در آینده مشخص شود.

تذکر درباره نحوه بازپیرایی میدان امام خمینی

«احمد مسجد جامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران با ارائه تذکری درباره بازپیرایی میدان امام خمینی گفت: این میدان یک میدان قاجاری است و به نوعی پیش‌بینی فضای آینده است و با میدان های ساخته شده دوره صفوی تفاوت‌هایی دارد.

وی گفت:در حال حاضر این میدان با رویکرد پهلوی اول در حال  بازسازی است در حالی که باید با الگوی قاجاری اصلاح شود .

وی با بیان اینکه ۴۰ سال است که این میدان در اختیار ماست اما از ما هیچ اثری در این میدان نیز گفت: این میدان دارای فضای سبز، درختکاری، جوی آب بوده اما در حال حاضر اینچنین نیست.

مسجدجامعی ادامه داد: بهتر است در بازبینی و بازسازی این میدان به فضای سبز توجه شود.

شهردار تهران برای پروژه باملند تذکر گرفت

«علی اعطا»سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه نسبت به قرار داد باملند به شهردار تهران تذکر داد و گفت: امروز مصاحبه تفصیلی از شهردار تهران در روزنامه شرق منتشر شد که در بخشی از این مصاحبه، شهردار در پاسخ به مصاحبه کننده به موضوع باملند پرداخته است.

وی گفت: در شرایطی که گزارش ها و مکاتبات برخی نهادهای نظارتی کشور، مصالحه و توافق را برای احقاق حقوق شهرداری،  شهر و شهروندان توصیه نمی‌کنند؛ مناسب است شهردار طبق قانون، به نظرات مراجع نظارتی توجه کند.

اعطا با اشاره به بخشی از مصاحبه شهردار گفت: تا جایی که شورا در بند ۸ ماده ۸۰ قانون، صلاحیت نظارت بر معاملات را دارد می توان گفت هم قرارداد واگذاری پروژه به سازمان بازنشستگی و هم قرارداد مشارکت و بهره برداری دارای ایراداتی است که می‌توان با استناد و استدلال از ابطال آن دفاع کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: به عنوان یکی از اعضای شورای شهر که در این رابطه پیگیری داشتم به شهردار تهران عرض می کنم؛ اتفاقا مسیری که در جهت بی‌توجهی به گزارش‌های صریح سازمان های نظارتی در شهرداری در پیش گرفته شده نظر امثال ما را تأمین نمی‌کند.

وی همچنین با اشاره به سخنان اخیر شهردار تهران در فضای کلاب هاوس در رابطه با خسارات نسبت به اموال شهرداری در آبان ۹۸ گفت: ای کاش ایشان به همان اندازه که نسبت به خسارت آبان ۹۸ به اموال شهرداری نگرانی و دغدغه دارند، نسبت به خسارات قرارداد باملند هم نگرانی و دغدغه داشتند.

درخواست از شهرداری برای تداوم روند مبارزه با سفیدبالک‌ها

حجت نظری، دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شهروندان تهرانی حتما به خاطر دارند که چهارسال پیش و زمانی که دوره پنجم مدیریت شهری فعالیت خود را آغاز کرد، یکی از معضلات جدی شهر تهران در آستانه فصل تابستان سفیدبالک‌ها یا همان مگس‌های سفید بود.

وی افزود: حشراتی که مزاحمت‌های زیادی از جمله مشکلات تنفسی برای مردم ایجاد کرده بودند، نزدیک به سه سال است که دیگر در شهر تهران دیده نشدند.

وی با بیان اینکه،  نه آمدن این حشرات به تهران ناگهانی و از سر تصادف بود و نه رفتنشان، گفت: اشتباهات مدیریتی دوره گذشته دعوت‌شان کرد و با اصلاح پوشش‌های گیاهی و نیز مدیریت چگونگی جمع‌آوری شاخ و برگ‌ها در دوره پنجم به زیست‌گاه خود برگشتند.

به گفته وی، رفع آن مشکل حاصل ساعت‌ها کار کارشناسی و بررسی پیرامون این موضوع بود و در نهایت با اصلاح الگوی کشت برخی گونه‌های گیاهی در تهران این معضل حل شد.

نظری از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران خواست که امسال نیز این روند را ادامه دهند تا خدای نکرده شاهد حضور دوباره سفید بالک‌ها در شهر نباشیم.

وی با اشاره به خشکسالی، گفت: در همین راستا نیز از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری می‌خواهم که که پیش از تشدید گرمای هوا، نسبت به تغییر در الگوی آبیاری فضاهای سبز اقدام کند.

وی افزود: انتقال زمان آبیاری از اوج زمان گرما به ساعات پایانی روز می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف آب و نیز ممانعت از سوختن گیاهان منجر شود.

وی در بخش دیگری از تذکر خود با بیان اینکه در خبرها خواندم یکی از مدیران دوره قبل شهرداری تهران، به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد، گفت: امیدوارم این روند رسیدگی به تخلفات دوره گذشته مدیریت شهری، سرعت بیشتری گرفته و هر مدیری در هر دوره‌ای تخلف داشته به‌تاخیر نیافتد و با قاطعیت و فارغ از گرایش‌های سیاسی و البته به شکل شفاف دنبال شود.

سلامت، بعد فراموش شده مدیریت شهری

«مرتضی الویری» رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز در نطق پیش از دستور، گفت: تقریباً ۵۱۰ روز از فراگیری پاندمی کرونا  در جهان و ۴۴۴ روز از شروع آن در ایران می‌گذرد، این بحران جهانی نشان داد که سیاست ها، رویه ها و  پروتکل های اداره شهرها نیازمند بازنگری ساختاری و بنیادین است.

وی گفت: بخصوص آنکه، سلامت شهری بُعد فراموش شده مدیریت شهرها است و پاندمی کرونا نشان داد که سیاست‌گذاری شهرها می‌بایست به سوی شهروندان سوق پیدا کند.

الویری ادامه داد: تعبیه سیاست های آرامسازی شهر، توسعه حمل و نقل عمومی و انسان محور از قبیل پیاده مداری، دوچرخه سواری، اداره ارزانتر شهر، کاهش و تعدیل پروژه های بزرگ مقیاسِ خودرو محور، از سرگیری پروژه های ناحیه و محله محور در شهرتهران همگی در راستای این سیاست بوده‌است.

وی عنوان کرد: واقعیت این است که تحت هیچ شرایطی سیاست های خودرو محوری که جابجایی بیشتر را در پی دارد، در کلان شهری چون تهران دیگر قابل پیگیری و اجرا نیست و اداره شهرها بر مدار سیاستهای پیشین منجر به کارایی و اثربخشی نخواهد شد.

وی گفت: ما در ابتدای یک راه طولانی برای تغییر اداره شهر تهران هستیم و به عنوان کسی که سالها در مدیریت ملی و محلی فعالیت داشته ام؛ اعتقاد و باور دارم، بازگشت از این  ریل گذاری ها؛ هزینه های سنگینی در شهر و شهرداری بر شهروندان ایجاد می کند.

الویری در بخش دیگری از نطق خود با بیان اینکه مقتضیات مدیریتی شهر تهران دیگر تاب آزمون و خطا ندارد، گفت: در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی ناشی از ۲ بحران تحریمها و کرونا، تهران بایستی به شیوه علمی و تخصصی اداره شود و از سیاست های پر هزینه و بلندپروازانه جلوگیری شود.

وی همچنین با اشاره به رد صلاحیت های گسترده در انتخابات شوراها، اظهار داشت: در این راستا از مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود رویه رد صلاحیت های گسترده را تغییر دهد و اجازه دهد کسانی که دلسوز تهران و ایران هستند در مسیر رقابت انتخابات محلی شورای شهر تهران در چارچوب قوانین و مقررات کشور حضور داشته باشند.

وی افزود: این روزها قصه پر غصه رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات شوراها به ویژه در کلان شهرها موجب نگرانی عمیق مردم شده است.

باغ یعقوبی منطقه ۱۸ تملک شود

«مجید فراهانی» رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نیز  با تذکری از شهرداری تهران خواست تا به تملک باغ یعقوبی منطقه ۱۸ و کمک به منطقه برای پیشبرد پروژه بروجردی اقدام کند.   

وی با اشاره به بازدید از پروژه بروجردی در منطقه ۱۸  افزود: با تکمیل میدان جانبازان در عید فطر، عیدی خوبی  به مردم منطقه داده می شود که ۱.۷ کیلومتر از این پروژه بازگشایی می شود.  

وی تأکید کرد: برغم تملک های بسیار، آخرین منزل باغ یعقوبی است که کارش به عنوان آخرین تملک گره خورده است و اگر این باغ تملک شود و درختان آن باغ منتقل شود، دو کیلومتر دیگر این شاهراه آزاد می شود و ما شاهد خیابان ۴ کیلومتری در قلب جنوب شهر که منطقه ای پر تراکم است، خواهیم بود.

e-max.it: your social media marketing partner