کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
۲.۴ میلیون نفر در آذربایجان‌غربی واجد شرایط رای دادن در انتخابات هستند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 25 اردیبهشت 1400 ساعت 21:56

ارومیه- ایرنا- رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد امسال در استان هستند.

علی مصطفوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آمار ثبت احوال، سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۳ نفر ساکن شهرها و روستاهای آذربایجان غربی هستند که از این تعداد، ۷۱ درصد واجد شرایط شرکت در انتخابات آتی هستند.

وی اضافه کرد: ۷۱ درصد جمعیت استان می توانند در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز ۲۸ خرداد شرکت کنند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: از این تعداد نیز ۶۴ هزار و ۹۵۱ نفر رای اولی بوده و برای نخستین بار در انتخابات می توانند حضور یابند.

مصطفوی از پایان بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی در هیات های نظارت استانی و ابلاغ رای این هیات به داوطلبان خبرداد و اظهار کرد: افرادی که به رد صلاحیت خود در این مرحله اعتراض داشته باشند، تا چهار روز فرصت دارند تا این اعتراض را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در تهران تسلیم کنند.

وی بیان کرد: در راستای رعایت پروتکل ها، تسلیم این اعتراض ها تسهیل شده و داوطلبان معترض می توانند با مراجعه به فرمانداری ها، هیات نظارت استانی و یا مراجعه مستقیم به هیات مرکزی نظارت در تهران، این اقدام را انجام دهند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها نیز در هیات های اجرایی انجام شده و در حال حاضر هیات نظارت شهرستانی بررسی های لازم را انجام می دهند که نتیجه آن روز دوم خرداد در اختیار بخشداران قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner