کاندیدای احتمالی شواری شهر و روستا
حجت الله سلگی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : تهران
حجت الله سلگی
محمدامین نصراصفهانی(کاندیدا)
حوزه ی انتخابیه : اصفهان
محمدامین نصراصفهانی
سیده ناهید کریمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : اسلامشهر
سیده ناهید کریمی
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
رضا ابراهیمی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : کرج
رضا ابراهیمی
فربد شاهوراني(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
فربد شاهوراني
مجید سالاری(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مجید  سالاری
مهدی باقرشاهی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : تهران
مهدی باقرشاهی
محمد حاجتی نیا(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : شیراز
محمد حاجتی نیا
زهرا نبگانی(کاندیدای احتمالی)
حوزه ی انتخابیه : رامهرمز
زهرا نبگانی
۶۵۸ صندوق الکترونیک در انتخابات شورای شهر همدان استفاده می‌شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 05 خرداد 1400 ساعت 15:20

همدان- ایرنا- مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت که فرآیند برگزاری انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان به صورت تمام الکترونیک است که برای اجرای آن ۶۵۸ صندوق الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

«محمدحسن میرزایی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۱۲ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات شورای شهر همدان در نظر گرفته شده که هر شعبه مجهز به سه صندوق اخذ رای الکترونیکی خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۰ صندوق برای آموزش مجریان و کاربران انتخابات به همدان اختصاص داده شده که پس از اتمام دوره آموزشی این صندوق ها تحویل وزارت کشور شده و ۶۵۸ صندوق تمام الکترونیک اخذ رای را تحویل می گیریم.

مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۲۲ صندوق اخذ رای تمام الکترونیک به عنوان رزرو و پشتیبان در نظر گرفته شده تا در صورت بروز مشکل، از این صندوق ها به عنوان جایگزین استفاده شود.

به گفته میرزایی، شهروندان همدانی برای شرکت در انتخابات شورای شهر، ابتدا باید کد نامزد مرودنظر خود را یادداشت کنند تا پس از احراز هویت و دریافت کُد استعلام، زمان ثبت کد چهار رقمی مربوط به نامزدها در فرایند انتخابات الکترونیکی دچار مشکل نشوند.

وی افزود: برای آموزش و آشنایی شهروندان با نحوه استفاده از صندوق تمام مکانیزه اخذ رای، ۲۰ صندوق اخذ رای آموزشی در ادارات، بازار، محل برگزاری نماز جمعه و محوطه آرامگاه بوعلی سینا مستقر شده و آموزش لازم به شهروندان ارائه می شود.

مسِئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان با اشاره به اینکه چهار نفر از کارشناسان استانداری در دوره آموزشی ویژه صندق های مکانیزه اخذ رای وزارت کشور شرکت کردند، اظهار داشت: براساس بررسی های انجام شده، متوسط رای در هر شعبه ۶۵۸ تعرفه است که بر این اساس با توجه به برگزاری مکانیزه انتخابات شورای شهر همدان، میزان و تراکم رای در شعب مختلف بررسی و برای آنها برنامه ریزی مناسب انجام خواهد شد.

به گفته وی، برای رفع مشکلات احتمالی در شعب مکاینزه اخذ رای نیز برنامه ریزی شده به نحوی که برای هر پنج شعبه در شهر همدان یک سرگروه برای پیگیری و رفع مشکلات احتمالی در نظر گرفته شده است.

میرزایی تصریح کرد: در فرآیند رای گیری الکترونیک، پس از وارد کردن کُد ملی در دستگاه احراز هویت و استعلام لازم، کد استعلام برای فرد صادر و سپس فرد کُد نامزد مورد نظر خود را درج می کند و پس از اتمام رای گیری دکمه پایان را فشار می دهد که البته امکان اصلاح، بازگشت به وضعیت نخست و دادن رای ممتنع نیز در این فرآیند پیش بینی شده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

e-max.it: your social media marketing partner